Stypendia św. Mikołaja

Szanowni Państwo,


Fundacja Świętego Mikołaja od 20 lat pomaga dzieciom w potrzebie.
Opracowaliśmy właśnie raport o dostępie do edukacji i możliwości rozwoju dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin w Polsce. Przeczytaj cały raport. 

Prawdopodobnie, dzieci potrzebujące pomocy są również w Państwa szkole. Prawdopodobnie są też dzieci, który obecnie mają problem z dostępem do komputera czy Internetu, a więc nie mogą uczestniczyć w lekcjach prowadzonych on-line.


Według naszych badań, prawie połowa (46%) badanych przez Fundację Świętego Mikołaja niezamożnych rodziców uważa, że potrzeby edukacyjne stanowią podstawową pozycję budżetu, w tej grupie aż 38% to respondenci z dwojgiem lub więcej dzieci. Rodzice, bez względu na swoją trudną sytuację, faktycznie każdego miesiąca ponoszą opłaty na rozwój i edukację jednego dziecka w wysokości średnio 419 zł. Co więcej, wskazują, że w budżecie rodziny wciąż brakuje średnio ok 242 zł, aby uregulować wszystkie wydatki edukacyjne jednego dziecka.


Dla niezamożnych zdolnych i zaangażowanych uczniów Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi ogólnopolski program Stypendia Świętego Mikołaja.


Dzięki stypendiom uczniowie mogą kupić potrzebne materiały, sprzęt sportowy, zapisać się zajęcia dodatkowe, kursy, treningi i wziąć udział w konkursach. Mogą także kupić komputer, opłacić Internet, czy ponieść opłaty rekrutacyjne na wybrane studia. W końcu mogą rozwijać swoje pasje i talenty. 

Aby dołączyć do programu Stypendia św. Mikołaja wystarczy wysłać do Fundacji formularz zgłoszeniowy. Pomożemy Państwu wspierać uczniów w potrzebie, otworzymy szkolne subkonto stypendialne, przekażemy dedykowane dopłaty, pakiet dokumentów, materiałów promocyjnych i dostęp do bezpłatnych szkoleń. Za naszą pomoc nie pobieramy od szkół żadnych opłat ani prowizji!

Chcesz wiedzieć więcej?

przeczytaj

Stypendia św. Mikołaja przyznawane są na cały rok szkolny we wrześniu - szkoły zapraszamy do przystąpienia do programu Stypendia św. Mikołaja już dziś, aby zdążyć wszystko przygotować.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Antonina Grządkowska
Fundacja Świętego Mikołaja
tel. +48 791 793 021
e-mail: stypendia@mikolaj.org.pl
www.mikolaj.org.pl

Opublikowano: 19 czerwca 2020 13:44

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

raport_fundacja_sw_mikolaja.pdf [6.27 MB]

Wyświetleń: 101

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony