Stypendium BNP Paribas

Szanowni Państwo,

 

 

 

zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej z mniejszych miejscowości oraz ich rodziców z informacją o programie stypendialnym „Klasa” Fundacji BNP Paribas.

 

Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam dotarcie do zdolnych, potrzebujących wsparcia uczniów kończących szkoły podstawowe z informacją o naszym programie. Rekrutacja trwa tylko do 30 czerwca 2020 roku.

 

 

 

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

 

Od 2003 roku program pomógł blisko 770 absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów z 350 miejscowości na terenie całego kraju, inwestując w ich edukację 22 mln złotych. Absolwenci „Klasy” ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

 

Uczestnicy programu otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (w tym pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych) oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Ponadto Fundacja oferuje udział w integracyjnym obozie językowym (przed rozpoczęciem nauki w liceum) oraz letnim obozie stypendystów (już w trakcie trwania nauki). Uczestnicy znajdują się też pod stałą opieką wychowawcy i pedagogów.

 

Program „Klasa” jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

 

  • pochodzą z miejscowości i wsi do 100 000 mieszkańców,
  • znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1 200 zł na osobę w rodzinie),
  • dobrze się uczą (średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5),
  • mają ponadprzeciętną motywację i lubią pomagać innym,
  • otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy.


W załącznikach znajdą Państwo pakiet materiałów promocyjnych. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ich przesłanie do ósmoklasistów, ich rodziców oraz w każde miejsce, które według Państwa wiedzy umożliwi dotarcie z informacją o programie do uczniów, którzy mogliby z niego skorzystać. Zachęcamy także do zamieszczenia informacji na Państwa stronie internetowej i w innych kanałach komunikacji.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji: https://www.bnpparibas.pl/fundacja.

 

W razie pytań zachęcamy kontaktu przez skrzynkę klasa@bnpparibas.pl. lub pod nr telefonu +48 22 56 21 902.

 Z góry bardzo dziękujemy za pomoc!

 


Z poważaniem,

 

Zarząd Fundacji BNP Paribas

Opublikowano: 23 czerwca 2020 10:42

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Ulotka [1.29 MB]

Prezentacja [1.2 MB]

Plakat [589.91 KB]

Grafika [1.69 MB]

Wyświetleń: 74

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony